ANA SAYFA >>Hakkımızda
Kömür sektöründe 1985 yılından itibaren aile büyüklerinden gelen tecrübe,1997 yılında Alyak Katı Yakıt Pazarlama ve Ticaret A.Ş. çatısı altında 2.kuşak yönetiminde bütünleşerek; ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeyen, Türkiye geneline hizmet sunan sektörün ana oyuncularından bir yapıya ulaşmıştır. Rusya ve Güney Afrika’dan kaliteli ve çevre dostu kömürü Dilovası, Gemlik, Samsun ve İskenderun’da bulunan tesislerimize ithal etmekteyiz.

Tesislerimizde eleme ve paketleme işlemlerinden geçen ısınma amaçlı kömür,900 civarında deneyimli geniş hizmet ağımız ile tüketiciye ulaştırılmaktadır. Sanayi amaçlı elek altı toz kömür ve petrokok ise çimento fabrikalarına ve enerji santrallerine tedarik edilmektedir. Amacımız enerji sektöründe faaliyet alanlarını çeşitlendirerek büyümeye devam ederken; Türkiye’nin gelişmekte olan sanayi ve ekonomisine katkıda bulunabilmektir.

Şirketin genel merkezi Çengelköy/Beylerbeyi adresinde olup, her türlü yönetim organizasyonu tecrübeli personel kadrosu ile buradan yürütülmektedir.

Mevcut Dilovası tesisimiz, yıllık 200.000mt kömür eleme, paketleme ve 50.000mt depolama kapasitesine sahiptir.
Gemlik/Bursa tesisimiz yıllık 140.000mt kömür eleme, paketleme ve 50.000mt depolama kapasitesine sahiptir.
Kutlukent/Samsun tesisimiz 2 sahadan oluşmaktadır. Birinci sahamız 80.000mt kömür eleme, paketleme;ikinci sahamız 100.000mt kömür eleme,paketleme kapasitesine sahiptir ve 80.000mt depolama yapabilir.

Tüm tesislerimizde C tipi özel antrepolarımız bulunmaktadır.